Kursy języka francuskiego


Jeśli rozważasz w swojej przyszłości jakąkolwiek aktywność w krajach francuskojęzycznych (w sferze zawodowej, turystycznej czy towarzyskiej) to znajomość języka francuskiego znacznie poszerzy Twoje możliwości i otworzy nowe opcje, gdyż Francuzi rzadko znają języki obce i niechętnie się nimi posługują.

Informacje ogólne o kursach języka francuskiego

francja_flaga_kolkoW naszej szkole języków obcych oferujemy pełną gamę kursów języka francuskiego dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych i na wszystkich poziomach zaawansowania wraz z przygotowaniem do egzaminu maturalnego i egzaminów DELF/DALF.

Zapewniamy:

  • pracę w małych grupach
  • indywidualne podejście do słuchacza
  • przystępne ceny zajęć
  • regularne sprawdzanie postępów w nauce języka
  • możliwość korzystania z książek, czasopism i innych wydawnictw znajdujących się w naszej bibliotece

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem oraz cennikiem kursów języka francuskiego.

Nasza metoda nauczania

Stosujemy metodę komunikatywną. Na zajęciach języka francuskiego tworzymy jak najwięcej sytuacji, które skłaniają słuchaczy do porozumiewania się w różnych kontekstach. Rozwijamy wszystkie kompetencje językowe: pisanie i czytanie ze szczególnym uwzględnieniem mówienia i słuchania. Czytaj więcej o naszej metodzie nauczania języka francuskiego.

Test poziomujący z języka francuskiego

Jeśli chcesz się zapisać na kurs języka francuskiego, a nie jesteś pewien jaki poziom wybrać to zapraszamy do wypełnienia testu poziomującego ON-LINE. Po przesłaniu testu zweryfikujemy Twój poziom języka francuskiego i skontaktujemy się z Tobą celem wyboru najodpowiedniejszej grupy dla Ciebie.

Wasze zdanie jest dla nas ważne

W każdym semestrze realizujemy ankiety, w których Słuchacze wyrażają opinie i uwagi na temat zajęć z języka francuskiego. Wyniki powyższych ankiet na przestrzeni ostatnich kilku lat utwierdzają nas o słuszności stosowanych przez nas metod i pozwalają nam gwarantować wysoki poziom usług. Zapoznaj się z opiniami o naszej szkole.

Poziomy nauczania języka francuskiego

A1

Na poziomie początkującym języka francuskiego poznasz podstawowe słownictwo, zwroty i struktury gramatyczne, dzięki którym będziesz się komunikował w podstawowych sytuacjach życia codziennego (m.in. będziesz potrafił opowiedzieć o sobie lub innych osobach, o Twoich zainteresowaniach, sposobie spędzania czasu, o Twoim miejscu zamieszkania, mieście, zaprosić i odpowiedzieć na zaproszenie, kupić bilet na pociąg, zarezerwować pokój, porozumieć się w restauracji i sklepie, mówić o swoich planach i wydarzeniach w przeszłości).

A2

Na tym poziomie języka francuskiego poszerzysz poznane słownictwo i struktury gramatyczne, dzięki czemu Twoja komunikacja na tematy związane z Twoim otoczeniem będzie bardziej płynna.

B1

Po ukończeniu tego poziomu języka francuskiego poradzisz sobie w prawie wszystkich sytuacjach życia codziennego, będziesz potrafił spontanicznie zabrać głos w dyskusjach, uzasadnić opinię, zrelacjonować wydarzenie, podzielić się doświadczeniami, marzeniami, celami, zrozumieć sens audycji radiowych i telewizyjnych.

B2

Na tym poziomie zaawansowania będziesz mógł płynnie i spontanicznie uczestniczyć w rozmowie z rodzimymi użytkownikami języka, bronić swoich opinii, zrozumiesz większość wiadomości telewizyjnych i filmów, będziesz mógł czytać literaturę w języku francuskim.

C1

Po ukończeniu tego poziomu języka francuskiego bez problemu zrozumiesz dłuższe teksty specjalistyczne, spontanicznie i naturalnie będziesz się wypowiadał na złożone tematy.

C2

Na tym poziomie zaawansowania bez wysiłku zrozumiesz różnorodne dokumenty ustne i pisemne a także będziesz biegle wypowiadał się używając idiomów, utartych zwrotów i potocznego języka francuskiego.

Egzaminy językowe DELF/DALF

Dyplomy DELF (Diplôme d’études de langue française) i DALF (Diplôme approfondi de langue française) to oficjalne certyfikaty potwierdzające znajomość języka francuskiego wydawane przez francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej i uznawane na całym świecie.
Dyplomy DELF/DALF pokrywają wszystkie poziomy nauczania zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy:
Dyplom DELF obejmuje 4 poziomy:
A1, A2– użytkownik języka francuskiego na poziomie podstawowym
B1, B2 – samodzielny użytkownik języka francuskiego
Dyplom DALF obejmuje 2 poziomy:
C1, C2
– sprawny użytkownik języka francuskiego

Zapraszamy Państwa do odwiedzin w naszej szkole i zapisów na zajęcia.

 

Nauka francuskiego w Łodzi z Casa de la Lengua

Umiejętność posługiwania się językiem obcym jest nie zwykle przydatna, zwłaszcza jeśli wybieramy się na wakacje, urlop, czy pracy do innego państwa. Dzięki temu szybciej nawiązujemy znajomości i różnego typu kontakty. Jednym z podstawowym języków, które powinniśmy znać, prócz angielskiego i hiszpańskiego jest francuski. Wybierając Francję jako cel podróży warto przygotować się również pod względem językowym, ponieważ Francuzi rzadko znają języki obce, albo niezbyt chętnie się nimi posługują. Doskonałym pomysłem jest nauka francuskiego w mieście Łódź.

W naszej szkole językowej w Łodzi proponujemy Państwu kurs języka francuskiego przeznaczony dla różnych grup wiekowych. Uczymy zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Zajmujemy się przygotowaniem od podstaw, jak również nauką osób zaawansowanych. Ponadto przygotowujemy do egzaminów maturalnych i certyfikowanych takich, jak DELF i DALF. W naszej szkole w Łodzi znajdą Państwo doświadczonych nauczycieli, którzy realizują swoje zajęcia na wysokim poziomie.

Zapewniamy: pracę w małych grupach indywidualne podejście do każdego ucznia, regularne sprawdzanie postępów w nauce języka. Naszym uczniom gwarantujemy: przystępne ceny zajęć, możliwość korzystania z książek, czasopism i innych wydawnictw znajdujących się w naszej bibliotece. Nauka języków, a szczególnie kurs francuskiego to nasza pasja, dlatego stosujemy innowacyjne metody nauczania. Przede wszystkim stawiamy na metodę komunikatywną. Na zajęciach języka francuskiego tworzymy jak najwięcej sytuacji, które skłaniają słuchaczy do porozumiewania się w różnych kontekstach. Ponadto rozwijamy kompetencje pisania i czytania naszych uczniów. Zapraszamy wszystkie osoby chcące rozpocząć kurs francuskiego. Nauka francuskiego w przyjemnej, spokojnej atmosferze to nasz atut. Jeśli chcesz się zapisać na kurs języka francuskiego w mieście Łódź, a nie jesteś pewien, jaki poziom wybrać to zapraszamy do wypełnienia testu poziomującego ON-LINE. Po przesłaniu testu zweryfikujemy Twój poziom języka francuskiego i skontaktujemy się z Tobą celem wyboru najodpowiedniejszej grupy dla Ciebie.