Jak uczymy języka hiszpańskiego

Komunikacja

Mówimy, mówimy i jeszcze raz mówimy! Tworzymy mnóstwo sytuacji w których możemy się porozumiewać: wymieniamy informacje, odgrywamy scenki, prowadzimy dialogi w parach, rozmowy w grupie.
Nie uczymy się teorii! Poznane słownictwo i struktury gramatyczne wykorzystujemy w kontekście. Dzięki temu łatwiej zapamiętujemy wprowadzony materiał i automatycznie wypowiadamy się w analogicznych sytuacjach w rzeczywistości. Bez wysiłku, bez szukania w głowie pojedynczych słówek i próbowania zbudowania zdania.

A jak mówimy? Oczywiście po hiszpańsku! Nie, nie martw się, nie musisz znać hiszpańskiego doskonale by od pierwszych lekcji porozumiewać się w tym języku. Potrzebujesz zrozumieć tylko niezbędne minimum, a dzięki prowadzeniu zajęć w języku obcym pozwalamy Ci się osłuchać i myśleć po hiszpańsku.
Będziesz zaskoczony ile potrafisz powiedzieć po pierwszych zajęciach. Gwarantujemy!

Poprawność językowa

A gramatyka? Uczymy również jej. Bez obawy jednak – na gramatykę mamy swoje sposoby. Na przykład gry, które pozwolą zapamiętać formy czasowników; no i gramatyki również uczymy w kontekście. Poza tym, pamiętaj: gramatyka jest tylko środkiem, nie celem!

Zabawa

Jeden z naszych sposobów na naukę języka hiszpańskiego to pomysłowość, fantazja, nieszablonowość, odmieniane na rozmaite sposoby. Dlatego z ogromną przyjemnością sięgamy po gry, zabawy i różne oryginalne przedmioty. Gry słowne, planszowe, w parach, drużynowe, zabawy, zgadywanki – rozmaite nowe formaty oraz stare, dobrze znane w odświeżonej formie, to sprawdzony zestaw, który pozwoli Ci przyswoić, powtórzyć słówka, formy gramatyczne; pytać, odpowiadać, opowiadać, opisywać, … Dzięki temu nauka hiszpańskiego będzie przebiegała niepostrzeżenie, a czas na zajęciach mijał szybko i przyjemnie!

Program

Podczas zajęć realizujemy program zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego. Przewidziana liczba godzin, podręcznik i autorskie materiały pozwalają w ciągu jednego roku szkolnego nabyć kompetencje językowe w zakresie jednego poziomu języka hiszpańskiego (np. 1 rok nauki 120h = poziom A1).

Lektorzy

Zajęcia prowadzone są przez lektorów z tytułem magistra Filologii, z przygotowaniem metodycznym i ogromnym doświadczeniem dydaktycznym. Bez wątpienia zarażą Cię swoim entuzjazmem!

A ponadto …

– wyposażymy Cię w praktyczne zwroty i rzeczywiście używane w kraju docelowym słownictwo,
– rozwijamy wszystkie kompetencje językowe: mówienie, słuchanie, pisanie, czytanie ze zrozumieniem, ze szczególnym naciskiem na mówienie i słuchanie; piszemy tylko w domu (na zajęciach poświęcamy maksimum czasu na rozmowę!),
– uczymy dynamicznie, z pasją i zaangażowaniem.